Епідемічна ситуація на грип, ГРВІ та COVID-19
За тиждень з 20 по 26 січня на ГРВІ, грип та COVID-19 в Україні захворіли 121 114 людей, із них 67 722 – діти.
Госпіталізації потребували 1 478 дорослих і 2 022 дитини. Зареєстровано також сім летальних випадків: п’ять – внаслідок ускладнень грипу та три — через ускладнення COVID-19.
У двох областях – Тернопільській та Чернівецькій – спостерігається незначне перевищення епідпорогу. В інших областях захворюваність в рамках епідсезону не перевищена. Грип циркулює у 22 регіонах.
Від початку епідсезону на ГРВІ, грип та COVID-19 перехворіло 1 940 828 людей, з яких у 16 380 підтвердили COVID-19. Зареєстровано також 81 летальний випадок, із них сім – унаслідок грипу та 74 – серед людей, які мали позитивний результат тесту на COVID-19.
Найефективнішим способом посилення імунітету проти грипу та COVID-19 у світі визнана вакцинація.
Усі області забезпечені безоплатною вакциною проти COVID-19. Вакцинуватися можна в пунктах щеплення у медзакладі після консультації у свого сімейного лікаря.
Щеплення проти грипу можна робити упродовж усього епідсезону. Вакцину корейського або французького виробництва можна купити в аптеці.
МОЗ нагадує, що грип починається з різкого підйому температури, а респіраторні симптоми – кашель, утруднене дихання, виділення слизу та біль у горлі – додаються згодом. COVID-19 починається, навпаки, з респіраторних симптомів.
У Харківській області з 13 по 19 січня зареєстровано 2581 випадок захворювання на грип та ГРВІ, з яких 1067 – серед дітей. Порівняно з попереднім тижнем рівень захворюваності зріс на 3,7%, але епідемічна ситуація залишається на низькому рівні. По КНП «Великобурлуцький центр ПМСД» за минулий тиждень зареєстровано 2 випадки COVID-19 та 5 випадків ГРВІ.
З початку епідсезону 2024–2025 років внаслідок COVID-19 померло 11 людей, в середньому це люди віком від 40 до 89. Жоден з них не був щеплений ні від COVID-19 та грипу.
«У цьому епідсезоні в Україні метапневмовірус виявлено у 14 людей. У минулому епідемічному сезоні – у 24 людей. Жодного летального випадку внаслідок інфекції, спричиненої метапневмовірусом, не зафіксовано. Усі хворі отримали медичну допомогу та одужали. У нашій області з початку епідемічного сезону зареєстровано 3 випадки метапневмовірусної інфекції: 2 випадки серед дітей віком від 5 до 14 років та 1 випадок у дитини 4 років. У минулому епідсезоні зареєстровано п’ять аналогічних випадків. Станом на сьогодні тенденції до розвитку спалаху метапневмовірусу як на території України, так і Харківської області не спостерігається».
«На сьогодні в Харківському обласному центрі контролю та профілактики хвороб зберігається понад 14 тисяч доз вакцини Pfizer Comirnaty, якої достатньо для забезпечення потреб медичних закладів. Також є вакцини для рекомендованих щеплень проти гепатитів А, пневмококової, менінгококової, ротавірусної інфекцій, вітряної віспи та вірусу папіломи людини.
За перших ознак захворювання потрібно звернутися до сімейного лікаря, не потрібно вдаватися до самолікування, а під час хвороби – краще подбати про безпеку рідних та колег (залишатися вдома, використовувати індивідуальний посуд тощо).